ویتامین ب 12 پلاس فوراور با اسید فولیک یک ترکیب عالی گیاهی از مواد مغذی مورد نیاز است که ویتامین B12 را با اسید فولیک آمیخته و از فرمولی استفاده می کند تا به روند سوخت و ساز ممکن در بدن کمک کند: شامل تقسیم سلولی، ترکیب DNA، تولید سلول گلبول قرمز خون و عملکرد مناسب عصب ها و رشد سلول های بدن.

کمبود ویتامین ب 12 به معنای کمبود فولیک اسید است که در طول 3 ماه اول بارداری برای جنین مادر ضروری است.همچنین برای زنانی که قصد حامله شدن را دارند مفید است.از آنجا که هر دوی این ترکیبات در مقادیر زیاد مقاوم هستند. از آنجا که ویتامین ب 12 معمولا از منابع حیوانی بدست می آید لذا مصرف این مکمل غذایی برای افراد گیاه خوار نیز مصرف آن توصیه می شود.

در فرمول مکمل غذایی ب 12 پلاس فوراور به صورت آهسته، مقادیر مورد نیاز اسید فولیک و ویتامین B12 در طی زمان های مشخص در بدن آزاد می شود.با کمک این نوع فرمولاسیون، موادمغذی به طور فعال و پیوسته جذب بدن می شود و بدین ترتیب اثرات آنها افزایش یافته و تا مدت زمان بیشتری باقی می ماند.
ویتامین B12 یا سیانوکوبالامین(تنها ویتامینی است که در ساختمان خود کبالت دارد) اولین بار در سال 1948 به عنوان پیشگیری کننده از ابتلا به کم خونی فقر آهن شناخته شد.ویتامین ب 12 و اسید فولیک موجب کاهش سطح هموسیسته در بدن می شوند مقدار بالای اسید آمینه هموسیسته، باعث افزایش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، آلزایمر و سایر اشکال فراموشی است.برای جذب ویتامین  ب 12 از معده به ماده دیگری به نام فاکتور داخلی نیاز است اما حتی در غیاب این فاکتور اگر مقدار مناسب ویتامین B12 خورده شود سطح خونی آن افزایش می یابد.
به علاوه نقش اسید فولیک در تقسیم و ازدیاد سلولی بسیار حیاتی است. همچنین وجود مقادیر کافی اسید فولیک برای تکامل سیستم عصبی جنینی بسیار ضروری است و این مکمل غذایی برای بانوانی که قصد باردار شدن دارند و در 3 ماه اول بارداری بسیار مفید است.
اسید فولیک یک ماده معدنی مهم به ویژه برای زنان است. اسید فولیک به توسعه و رشد در سلول های بدن کمک می کند در حقیقت آنچه که زنان از نظر افزایش اندازه سایز سینه خود نیاز دارند.مصرف مقادیر بیشتر از دوز ویتامین B12 (سیانوکوبالامین) و اسید فولیک خطری ندارد و این مکمل غذایی کاملا بی ضرر است.

جدول ارزش غذایی محصول Forever B12 Plus:

اسید فولیک و ب 12

ترکیبات مکمل غذایی ب 12 پلاس فوراور:
ویتامین B12 (سیانوکوبالامین) 500میکروگرم ، فولیک اسید 400 میکروگرم
سایر ترکیبات:
دکستروز ، دی کلسیم فسفات ، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز ، سلولز میکروکریستالی  ، اسید استئاریک ، سیلیکا ، استئارات ،  منیزیوم.
نکات کلیدی مکمل غذایی ب 12 پلاس فوراور:
مکمل های ویتامین B12 و اسید فولیک باید به صورت ترکیبی با هم مصرف شوند.
می تواند در پیشگیری از نقایص مادرزادی، از دست دادن حافظه و بیماری آلزایمر مؤثر باشد.در درمان کم خونی بسیار موثر می باشد.
کاهش دهنده ریسک بیماری قلبی
برای گیاه خواران مفید است زیرا ویتامین B12 معمولاً از منبع حیوانی بدست می آید.

 

توجه کنید، محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص، کاهش، درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل خاص یا بیماری دارید با پزشک خود مشورت کنید.